МС 1970

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
МС 1970 А (лево) и МС 1970 B (десно)

MS 1970 — комплекс на скокалници во Штрсбе Плесо, Словачка. Се состои од голема скокалница (МС 1970 А) од категоријата К 120 и од нормална скокалница (МС 1970 B) од категоријата К 90.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Ski Jumping Hill Archive“. Посетено на 23 декември 2019.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Координати: 49°7′43″N 20°3′19″E / 49.12861° N; 20.05528° E / 49.12861; 20.05528