Ли Тјениен

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Медали
Кану-спринт жени

ИКФ Светски Кану Шампионат

Сребро 2010 Познањ
C-1 200 м

Ли Тјениен е кинеска кануистка-спринтер која се натпреваруваше во доцните 2000-ти. Таа освои сребрен медал во дисциплината Ц-1 1,200 метри на Светскиот Кану Шампионат во Познањ, 2010.

Наводи[уреди | уреди извор]