Ли Џингџинг

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ли Џингџинг на Летните олимписки игри во 2012

Ли Џингџинг (2 јануари 1985) е кинеска слалом-кајакарка. Таа се натпреваруваше во средината на 2000-те. На Летните олимписки игри во 2004, Атина, таа беше елиминирана во квалификациската рунда во дисциплината К-1. Ли на Летните олимписки игри во 2008, Пекинг, беше елиминирана во полуфиналето во истата дисциплина.

Наводи[уреди | уреди извор]