Лици

Од Википедија — слободната енциклопедија
Лици
Роден(а)Лици Вања Домингез Балдераз
27 октомври 1982
Град Мексико, Мексико
ЗанимањеГлумица, пејачка
Активен период2000-денес

Лици (27 октомври 1982) е мексиканска глумица и пејачка.

Телевизија[уреди | уреди извор]

Телевизија
Година Серија Улога
2000 Младински соништа Лаура Мартинес
2000 Ангелско лице Новинар
2002 Даниела Даниела Гамбоа
2005 Барајќи го тато Маргарита Лизарага
2009 Грешничка Луз Марија Мендоса
2009 Се сакам глупав Хулиета Дорели
2010 Успешните Перес Милагрос Виуда де Амор
2010 Некој те гледа Бенхамин Моранде
2011 - 2012 Собарка во Менхетан Мариса Лухан