Лин Миао

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Лин Миао (роден 9 април 1983) е кинески кану-спринтер кој се натпреваруваше во доцните 2000-ти. Тој заврши на седмото место во дисциплината К-4 1000 метри на Летните олимписки игри во 2008, Пекинг.

Наводи[уреди | уреди извор]