Куп на Македонија во ракомет 2023 (мажи)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куп на Македонија 2023
Податоци за турнирот
Домаќини Македонија
Датуми11-13 мај
Екипи4
ОдржувалиштаСпортска сала Билјанини Извори (во Охрид)
Конечен исход
ПрвакВардар 1961 (16. титула)
ВторопласиранЕурофарм Пелистер

Купот на Македонија 2023 — 31. издание на ракометниот куп на Македонија во машка конкуренција. Завршниот турнир бил одигран во Спортската сала Билјанини Извори во Охрид, од 11 до 13 мај 2023 година, во организација на РФМ.[1] Вардар 1961 ја освоил титулата по 16. пат.

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]