Кристина Петрушевска

Од Википедија — слободната енциклопедија

Кристина Петрушевска (р. 23 септември 2000) — македонска фудбалерка, која игра како напаѓач за репрезентацијата на Македонија.

Меѓународна кариера[уреди | уреди извор]

Петрушевска дебитираше за репрезентацијата на Македонија на 17 септември 2021 година, влегувајќи како замена за Афродита Салихи против Англија.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „England vs North Macedonia“. Global Sports Archive. Посетено на 19 September 2021.