Котови

Од Википедија — слободната енциклопедија
Котови
Село
Котову
Координати: 53°6 'N 19°34' E / 53.100°N 19.567°E / 53.100; 19.567
Земја  Полска
Војводство Кујавско-поморско Војводство Кујавско-поморско Војводство
Округ Рипин
Општини во Полска Скрвилно

Котови е село во административниот округ на општина Скрвилно, во рамките на округот Рипин, Кујавско-поморско Војводство, во северно-централна Полска. Селото лежи 10 километри (6 милји) северно од Скрвилно, 9 километри (6 милји) североисточно од Рипин, и 64 километри (40 милји) источно од Торуњ

Наводи[уреди | уреди извор]