Кота Јошихара

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Кота Јошихара
Лични податоци
Роден на 2 февруари 1978(1978-02-02)(46 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1996–1999 Consadole Sapporo
2000–2005 Gamba Osaka
2006–2008 Omiya Ardija
2009–2012 Mito HollyHock
Репрезентација
1999 Јапонија Јапонија 1 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Кота Јошихара (роден 2 февруари 1978) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1999 1 0
Вкупно 1 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]