Косуке Ота

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Косуке Ота
Kosuke Ota 2011.jpg
Лични податоци
Роден на 23 јули 1987 (1987-07-23) (35 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Клупски податоци
Сегашен клуб Vitesse
Број 8
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2006–2008 Yokohama FC
2009–2011 Shimizu S-Pulse
2012–2015 FC Tokyo
2016– Vitesse
Репрезентација
2010– Јапонија Јапонија 7 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Косуке Ота (роден 23 јули 1987) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2010 1 0
2011 0 0
2012 0 0
2013 0 0
2014 3 0
2015 3 0
Вкупно 7 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]