Костанај (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Костанај
Округ
Қостанай ауданы
Амблем на Костанај
Амблем
Kostanay District Kazakhstan.png
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Костанај
ЦентарЗатоболск
Часовен појас+6 (UTC+6)

Костанај (казашки: Қостанай ауданы) е округ во Казахстан во покраината Костанај со центар град Затоболск.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]