Корделивка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Корделивка
Корделівка
Официјално знаме на Корделивка
Знаме
Местоположба
Координати

Erioll world.svg 49°31′11″N, 28°32′47″E

Општи податоци
Име
- изворно
Корделивка
  Корделівка
Поштенски број 22445
Управа
Земја  Украина
Број на општини Виничка област, Калиновски реон
Географија
Население
Население 2902

Корделивка (украински: Корделівка) — село во Украина, Калиновски реон, Виничка област.