Кирчо Арсовски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Кирчо Арсовски е писател , музичар и стрип цртач.

Тој е еден од најавтентичните андерграунд уметници во Македонија.

Стриповите во графичка смисла му се многу рудиментирани, но, во чувството за нарација тој се разликува од другите македонски стрип автори - во позитивна и афирмативна смисла.

Има создадено околу десетина стрип приказни - со над 200 табли и исто толку цртежи[1].

Наводи[уреди | уреди извор]