Кизилжар (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Кизилжар
Округ
Қызылжар ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Северен Казахстан
ЦентарБескјол
Часовен појасEast (UTC+6)

Кизилжар (казашки: Қызылжар ауданы) е округ во Казахстан во покраината Северен Казахстан со центар град Бескјол (казашки: Бескөл / Besköl).[1]

Наводи[уреди | уреди извор]