Кетел

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Кетел (германски: Köthel) — село во југоисточниот дел на сојузната покраина Шлезвиг-Холштајн, Германија, низ кое поминува реката Биле и го дели на два дела, кои припаѓаат на два различни окрузи: