Прејди на содржината

Кеничи Шимокава

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Кеничи Шимокава
Лични податоци
Роден на 14 мај 1970(1970-05-14)(54 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Голман
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1989–2000 JEF United Ichihara
2001–2006 Yokohama F. Marinos
Репрезентација
1995–1997 Јапонија Јапонија 9 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Кеничи Шимокава (роден 14 мај 1970) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1995 1 0
1996 7 0
1997 1 0
Вкупно 9 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]