Прејди на содржината

Кенан Имирзалиоглу

Од Википедија — слободната енциклопедија
Кенан Имирзалиоглу
Роден(а)18 јуни 1974(1974-06-18)(50 г.)
Учем, Бала, Анкара, Турција
ЗанимањеГлумец
Висина1.92 m

Кенан Имирзалиоглу (турски: Kenan İmirzalıoğlu), роден на 18 Јуни 1974 е Турски глумец.

Кенан Имирзалиоглу е роден како најмало од трите деца на Мустафа и Јилдиз Имирзалиоглу во Учем во Бала, Провинција во Анкара. На 12 години, тој заминува во градот Анкара и учи средно училиште. Тој дипломирал Математика во Јилдиз Технички Универзитет. Тој има освоено награда најдобар модел во Турција во 1997 заедно со Дениз Акаја.

Филмографија[уреди | уреди извор]

Серии[уреди | уреди извор]

Филмови[уреди | уреди извор]