Кеита Сузуки

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јапонија Кеита Сузуки
Лични податоци
Роден на 8 јули 1981 (1981-07-08) (41 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2000–2015 Urawa Reds
Репрезентација
2006–2008 Јапонија Јапонија 28 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Кеита Сузуки (роден 8 јули 1981) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2006 7 0
2007 13 0
2008 8 0
Вкупно 28 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]