Категорија:Фрегесии во Португалија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Главната статија за оваа категорија е Фрегесии во Португалија.

Фрегесијата (подрачјето) е најситна административна единица во Португалија. Во земјата постојат 4.000 фрегесии, со просечно население од 2,500 жители.

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

С

Страници во категоријата „Фрегесии во Португалија“

Оваа категорија содржи само една страница.