Категорија:Физиологија на растенијата

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Физиологијата на растенијата е биолошка научна поддисциплина која се занимава со проучување на животните процеси кај растенијата.

Поопширно во Физиологија на растенијата

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

С

Страници во категоријата „Физиологија на растенијата“

Прикажани се 7 од вкупно 7 страници во категоријата.