Категорија:Почва

Од Википедија — слободната енциклопедија
Главната статија за оваа категорија е Почва.

видови почва има повеќе видови на почва и тоа црница песочница глинеста почва...

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 6 поткатегории од вкупно 6.