Категорија:Мезозоик

Од Википедија — слободната енциклопедија

Во оваа категорија се содржат настани кои се случиле во периодот мезозоик, кој е дел од геолошката временска скала. Видете геолошка временска скала за информации за нејзината поделба и соодносот помеѓу нејзините поединечни делови.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 6 поткатегории од вкупно 6.

Страници во категоријата „Мезозоик“

Оваа категорија содржи само една страница.