Категорија:Фанерозоик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Во оваа категорија се содржат настани кои се случиле во периодот фанерозоик, кој е дел од геолошката временска скала. Видете геолошка временска скала за информации за нејзината поделба и соодносот помеѓу нејзините поединечни делови.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 3 поткатегории од вкупно 3.

К

М

П

Страници во категоријата „Фанерозоик“

Прикажани се 3 од вкупно 3 страници во категоријата.