Категорија:Креда

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Во оваа категорија се содржат настани кои се случиле во периодот креда, кој е дел од геолошката временска скала. Видете геолошка временска скала за информации за нејзината поделба и соодносот помеѓу нејзините поединечни делови.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

Г

Ж

Страници во категоријата „Креда“

Оваа категорија содржи само една страница.