Категорија:Ѕвезди од типот M

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ѕвезди од типот M со спектрален тип од класата M, што значи дека имаат црвена боја.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 4 поткатегории од вкупно 4.

Страници во категоријата „Ѕвезди од типот M“

Прикажани се 3 од вкупно 3 страници во категоријата.