Категорија:Хиперџинови од типот M

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Хиперџиновите од типот М се хиперџинови со (сјајна класификација 0) и ѕвезди од спектрален тип M.

Страници во категоријата „Хиперџинови од типот M“

Прикажани се 3 од вкупно 3 страници во категоријата.