Категорија:Црвени џуџиња од главната низа

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Главната статија за оваа категорија е Црвено џуџе.

Црвените џуџиња од главната низа се ѕвезди на главната низа со (сјајност V) од спектрален тип M.

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

Страници во категоријата „Црвени џуџиња од главната низа“

Прикажани се 20 од вкупно 20 страници во категоријата.