Каркарали (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Каркарали
Округ
Қарқаралы ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Караганди
ЦентарКаркарали
Часовен појас+6 (UTC+6)

Каркарали (казашки: Қарқаралы ауданы, Qarqaralı awdanı') е округ во Казахстан во покраината Караганди.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]