Карабалик (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Карабалик
Округи
Қарабалық ауданы
Грб на Карабалик
Грб
Karabalyk District Kazakhstan.png
Координати: 53°45′15″N 62°03′30″E / 53.75417° СГШ; 62.05833° ИГД / 53.75417; 62.05833
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Костанај
ЦентарКарабалик
Површина
 • Вкупна6.900 км2 (2.664 ми2)
Часовен појас+6 (UTC+6)
Мреж. местоhttp://karabalyk.kostanay.gov.kz/

Карабалик (казашки: Қарабалық ауданы) е округ во Казахстан во покраината Костанај со центар град Карабалик.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]