Казали (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Казали
Округ
Қазалы ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Кизилорда
ЦентарКазали
Часовен појасEast (UTC+6)

Казали (казашки: Қазалы ауданы) е округ во Казахстан во покраината Кизилорда со центар град Казали.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]