И тогаш дојде Поли (филм од 2004)

Од Википедија — слободната енциклопедија

И тогаш дојде Поли (англиски: Along Came Polly) е американски филм од 2004 година, во режија на Џон Хамбург. Главните улоги ги толкуваат: Бен Стилер и Џенифер Анистон.

Содржина[уреди | уреди извор]

Жената на Рубен Фефер (го игра Стилер) го напушта за време на медениот месец, заради мускулестиот инструктор по нуркање. Така, неговите соништа за среќен живот, исполнет со љубов, наеднаш се срушени. Меѓутоа, случајната средба со поранешната пријателка Поли (ја игра Анистон) го фрла Фефер во неверојатна авантура со екстремни спортови.[1] [2] [3]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „И тогаш дојде Поли“, Антена, број 876, 10.4.2015, стр. 18.
  2. „И тогаш дојде Поли“, Антена, број 877, 17.4.2015, стр. 14.
  3. „И тогаш дојде Поли“, Антена, број 886, 19.6.2015, стр. 24.