Ионел Истрати

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ионел Истрати
Ionel Istrati.jpg
Основни податоци
Родено имеIstrati Ion Vladimir
Роден(а)24 декември 1990
Country flag Кишинев (денес Молдавија)
Занимање/њаПејач, композитор

Ионел Истрати (молдавски: Ionel Istrati, роден во Кишинев, 24 декември 1990 година)[1] - молдавски пејач и композитор. Тој стана познат по учеството во талент шоуто „Глас на Романија“ во 2011 година.

Клипови[уреди | уреди извор]

Врска[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Официјална страница, 24 декември 2011