Зуков

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Зуков може да се однесува на следниве места во Германија:

  • Зуков (Кривиц) — општина во округот Лудвигслуст-Пархим, Мекленбург-Западна Померанија
  • Зуков (Либц) — општина во округот Лудвигслуст-Пархим, Мекленбург-Западна Померанија