Запрега

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Коњ впрегнат во кочија во Скопје.

Запрега е Коњска опрема кој се употребува за управување со запрежни животни.

Поврзано[уреди | уреди извор]