Западно Крајбрежје (САД)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Западно крајбрежје

Западно Крајбрежје (англиски: West Coast) е регион во САД. Бројот на жители во регионот е околу 55 милиони.

Држави[уреди | уреди извор]