Жоао Емануел Карнеиро

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Жоао Емануел Карнеиро е еден од поновите писатели на бразилски новели.

Новели[уреди | уреди извор]