Жетва (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Жетва е американски филм, во режија на Стивен Хопкинс. Главните улоги ги толкуваат: Хилари Свонк, Дејвид Мориси и Идрис Елба.

Содржина[уреди | уреди извор]

Кетрин Винтер не верува во чуда, туку само во факти. По загубата на ќерката и сопругот во една мисија во Судан, таа ја отфрла калуѓерската облека и настојува да ги најде животните одговори низ научна работа, наместо низ молитва.[1] [2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Антена, број 845, 5.9.2014, стр. 27.
  2. Антена, број 869, 20.2.2015, стр. 14.