Железин (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Железин
Округ
Железин ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Павлодар
ЦентарЖелезинка
Часовен појасEast (UTC+6)
Округ Железин Казахстан
Округ Железин Казахстан

Железин (казашки: Железин ауданы) е округ во Казахстан во покраината Павлодар со центар град Железинка.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]