Жанаарка (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Жанаарка
Округ
Жаңаарқа ауданы
Држава  Казахстан
Покраина Покраина Караганди
Центар Атасу
Часовен појас +6 (UTC+6)

Жанаарка (казашки: Жаңаарқа ауданы) е округ во Казахстан во покраината Караганди со центар Атасу.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]