Прејди на содржината

ЖС „Љубљана Јежица“ (Словенија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
ЖС „Љубљана Јежица“
Поглед на железничката станица Љубљана Јежица
Општи информации
МестоЈежица
Градска општина Љубљана
 Словенија
СопственикСловенечки железници
ЛинииЉубљана–Камник
Перони1
Колосеци1

Железничка станица Љубљана Јежица — железничка станица во градот Љубљана, Словенија, која главно го опслужува северниот дел на градот и населбата Јежица.