Ертис (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ертис
Округ
Ертіс ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Павлодар
ЦентарЕртис
Часовен појасEast (UTC+6)

Ертис (казашки: Ертіс ауданы ) е округ во Казахстан во покраината Павлодар со центар град Ертис.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]