Елмар Рејндерс

Од Википедија — слободната енциклопедија
Елмар Рејндерс
Рејндерс во 2014 година
Лични податоци
Цело имеЕлмар Рејндерс
Роден14 март 1992(1992-03-14)(32 г.)
Емен,  Холандија
Висина1,91 м
Маса78 кг
Податоци за клубот
Мом. клубРомпот-Шарл
Дисциплинадрумски велосипедизам
Улогавозач
Аматерски клубови
2008
2009
2010
ВСВ Емен
УВТК де Волхардинг
Вилтон
Професионални клубови
2011–2013
2014–2016
2017-
Метек
Сајклинг Тим Јо Пилс
Ромпот-Недерландсе Лотереј
Последна промена
29 септември 2018

Елмар Рејндерс (холандски: Elmar Reinders; р. 14 март 1992) — холандски професионален друмски велосипедист, кој вози за професионалната континентална екипа Ромпот-Шарл.[1]

Достигнувања[уреди | уреди извор]

2012
8. Ронде ван Норд-Холанд
2013
3. Стер ван Зволе
6. Ронде ван Дренте
2014
1. Етапа 2 (TTT) Трка Олимпија
2. Краен пласман Тур де Берлин
1. Етапа 1
2015
1. [[Стер ван Зволе
3. Дорпеномлоп Рукфен
4. Меморијал Арно Валард
5. Краен пласман Трка Олимпија
1. Етапа 1а (ТТТ)
7. Класик Зуид Ост Дренте
2016
1. Зујденвелд
2. Меморијал Арно Валард
8. Ронде ван Дренте
9. Тур ди Лоар е Шер
9. Дорпеномлоп Рукфен
2017
8. Дварс дор Вест-Вландерен
10. Трофео Сера де Трамунтана
2018
1. Борбен пласман БинкБенк Тур

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Elmar Reinders“. ProCyclingStats. Посетено на 18 март 2016.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]