Другата во мене (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија

„Другата во мене“филм во режија на Нил Џордан. Главните улоги ги играат: Џоди Фостер, Теренс Хауард, Нивен Ендрјуз и Ники Кат.

Содржина[уреди | уреди извор]

Ерика Бејн е радиоводителка од Њујорк. Нејзиниот живот во потполност се менува по еден вооружен напад, кога таа е тешко ранета, а нејзиниот свршеник е убиен. Таа не е способна да ја надмине трагедијата и почнува навечер да талка по улиците со намера да ги пронајде злосторниците. Нејзината потрага по правдата го привлекува вниманието на јавноста и наскоро, целиот град постанува опседнат со нејзините акции.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Антена, број 836, 4.7.2014, стр. 25.