Прејди на содржината

Домен

Од Википедија — слободната енциклопедија

Поимот домен може да се однесува на:

Во информатика[уреди | уреди извор]

  • Интернет домен, име на домен, назнака за идентификација на административна автономија, на пример com, net и org.

Во математика[уреди | уреди извор]