Динг Фуксуе

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Динг Фуксуе (роден 23 мај 1980) е кинески слалом кајакар којшто се натпреваруваше во 2000-те. Тој беше елиминиран во квалификациската рунда во дисциплината кајак К-1 на Летните олимписки игри 2008 во Пекинг.

Наводи[уреди | уреди извор]