Денови на грмотевицата

Од Википедија — слободната енциклопедија

Денови на грмотевицата (англиски: Days of Thunder) е американски филм од 1990 година, во режија на Тони Скот. Главните улоги ги толкуваат: Том Круз, Роберт Дувал и Никол Кидман.

Содржина[уреди | уреди извор]

Во филмот се прикажува животот на темпераментниот Коул (го игра Круз), кој не може да биде воздржан ниту во текот на трките на НАСКАР, ниту пак во своите односи со околината...[1] [2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Антена, број 843, 22.8.2014, стр. 14.
  2. Антена, број 867, 6.2.2015, стр. 15.