Денисов (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Денисов
Округ
Денисов ауданы
Грб на Денисов
Грб
Denisov District Kazakhstan.png
Координати: 52°26′23″N 61°44′24″E / 52.43972° СГШ; 61.74000° ИГД / 52.43972; 61.74000
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Костанај
ЦентарДенисовка
Часовен појас+6 (UTC+6)
Мреж. местоhttp://denisovka.kostanay.gov.kz/

Денисов (казашки: Денисов ауданы) е округ во Казахстан во покраината Костанај со центар град Денисовка.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]