Граната (амблем)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Граната или гранатски амблем — воен симбол прикажан на униформите на некои воени единици. Амблемот претставува стилизирана граната по стар стил со загорен пламен.

Галерија[уреди | уреди извор]