Гелсбах

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Гелсбах може да се однесува на:

  • Гелсбах (општина) — општина во округот Лудвигслуст-Пархим, Мекленбург-Западна Померанија, Германија
  • Гелсбах (река) — притока на Елде во Мекленбург-Западна Померанија, Германија