Галичка Река

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Галичка река
ЗемјаМакедонија Македонија
Слив
Главен изворБистра
УстиеРадика

Гакичка река — е река во Западна Македонија која се наоѓа на планината Бистра.

Течение[уреди | уреди извор]

Таа поминува низ селото Галичник и се влива во Радика, Зафака сливно подрачје од 26,4 км.

Поврзано[уреди | уреди извор]